detaylogo Ana Sayfa diller Türkçe Ru
   Hakkımızda

Detay Tekstil kurulduğu 1995 yılından bu yana otel tekstili alanında sektörünün öncülerinden oldu. Çağın tasarım anlayışına uyum sağlamak, teknolojik gelişmeleri üretim sürecine anında yansıtmak, uluslararası ve yerel pazarı yakından takip etmek firmanın bugünkü başarılı grafiği yakalamasına destekçi oldu.

Pek çok seçkin ve zincir otelin tercih ettiği Detay Tekstil sektörde edindiği saygın yeri; kaliteli ürün gamı, dürüst çalışma prensipleri, çözüm odaklı yaklaşımı, modern ve vizyoner bakış açısı ile kazandı. Alanında uzman üç ortak tarafından İstanbul’da kurulduğu ilk günden beri özellikle otel tekstili konusunda hızla yükselen bir grafik çizdi. Mensucat Santral’den yetişme ortaklar 2000’li yıllara kadar yurt içinde al-sat yaptı. 2002 yılı itibariyle Denizli’deki üretim tesisleri devreye girdi.

Detay Tekstil’e ait 4500 m2’lik fabrikada yıllık 950 ton havlu ve 2,4 milyon/metre nevresimlik kumaş üretiliyor. %60 yurt içi, %40 yurt dışı olmak üzere birçok otel, hastane ve tatil köylerine hizmet veriyor. İstanbul ve Denizli merkez ofislerinin dışında; Dubai, Moskova, Bahreyn ve Tiflis’de de temsilcilikleri bulunan Detay Tekstil “terzi kalitesinde seri üretim“ mottosunu halen devam ettiriyor.

© 2014 Detay Tekstil | Tüm hakları saklıdır.
edito iletişim